Tullibardine 2013, Duncan Taylor The Octave,10yo

tullibardine 2013 the octave 10yr
BOX tullibardine 2013 the octave 10yr
SoortHighland
Leeftijd10 jaar
DistilleerderijTullibardine Distillery
Gedistilleerd2013
BottelaarDuncan Taylor in The Octave series
Gebotteld2023
Vatsherry octave
Alcoholpercentage52,3%
Vat nummer10538624
Fles nummer1 of 87
Non-chillfiltered:Ja

Onze notities:

De Tullibardine distilleerderij bevindt zich op een historische plek aan de voet van de Ochil heuvels in Perthshire, waar de hooglanden van Schotland beginnen. Deze heuvels staan bekend om de kristalzuiverheid van het bronwater. De distilleerderij haalt zijn water uit dezelfde bron die de eerste openbare brouwerij in Schotland al gebruikte, waar King James IV in 1488 het bier kocht om zijn kroning te vieren.

In 1949 is de Tullibardine distilleerderij gebouwd op de site van deze voormalige brouwerij. Het ontwerp was van William Delme-Evans, de architect van de distilleerderijen van Jura en Glenallachie. Invergordon verwierf de distilleerderij in 1971 en breidde hem in 1974 uit met een extra paar stills. De distilleerderij ging in 1993 over naar Whyte & MacKay en werd na twee jaar, in 1995, in de mottenballen gelegd. Acht jaar later, in juni 2003, werd de distilleerderij gekocht door een zakelijk consortium en is nu het bloeiende hart van een retailcomplex en toeristische attractie.

In december 2003 stookte de Tullibardine distilleerderij opnieuw de ketels op en stroomde de spirit voor het eerst in bijna negen jaar uit de stills. Gedurende het distilleerproces werden de traditionele productiemethoden zoveel mogelijk behouden en de vaardigheden van de distilleerdersmanager en operators ten volle ingezet om de Tullibardine-spirit te bereiken. De distilleerderij heeft een capaciteit van 2,7 miljoen liter per jaar en produceert verschillende types single malt whisky’s, waaronder “Aged Oak single malt”, “Sherry Finish Malt” en gerelateerde whiskylikeurs.

Deze Tullibardine is een onafhankelijke botteling van Duncan Taylor in de Octave series. Een Octave is een klein vat ter grootte van een achtste butt, met een inhoud van zo’n 50 tot 75 liter. Dit leidt tot een grotere interactie tussen whisky en eikenhout, maar het betekent ook dat de flesopbrengst laag is. In dit geval zijn er dan ook maar 87 flessen gebotteld.

Bottle notes:
Smaak: peperig, olieachtig, boterkoekjes, thee met koekjes, kunstmatige vanille
Afdronk: apfelstrudel, hooi, zachte sherry, kaneel, rijke toffee

Geschonken in de volgende proeverij:

  • donderdag 15 oktober 2026

    Nummer 4 in de line-up.

    Een complexe whisky, die aangenaam verraste. Er was eigenlijk nog een glas nodig om tot een goede beoordeling te komen - of was hij gewoon zo lekker dat men er nog eentje wilde? De neus gaf vanille en caramel. Een muzikale deelnemer vond de neus een octaaf hoger dan de smaak en zou de fles graag cadeau krijgen. De smaak was romig, vanilleijs, maar dan wel met slagroom en in de afdronk witte peper.

    Andere deelnemers troffen een wat vlakke chemische neus maar wel een heel volle smaak, met specerijen, boter, vloeibare fudge, maar ook drop, munt en een beetje medicinaal. Erg interessant, ondanks de korte afdronk, veel lekkerder dan de inkopper. Op het moment van proeven was dit de beste van de avond, maar hij werd uiteindelijk toch 2e in de proeverij.