Sakurao Sauternes Cask

sakurao sauterne cask nas
BOX sakurao sauterne cask nas
HerkomstJapan
LeeftijdNAS
DistilleerderijSakurao Shuzo Distillery (fabrieks-bottling)
Gebotteld2024
VatBourbon en Sauternes casks
Alcoholpercentage50%
Non-chillfiltered:Nee

Onze notities:

De Sakurao Distilleerderij, gesitueerd in Hiroshima, werd in 2018 opgericht door de Chugoku Jozo Company, een bedrijf dat al sinds 1918 actief is in de productie van gedistilleerde dranken. De distilleerderij ligt vlakbij de Japanse Binnenzee, wat zorgt voor een mild en vochtig klimaat dat ideaal is voor de rijping van whisky. 

Wat Sakurao bijzonder maakt, is het gebruik van eigen koperen pot stills (Arnold Holstein Hybrid Still) gecombineerd met een selectieve rijping in zowel Japanse als Europese eikenhouten vaten, waaronder sherry- en wijnvaten. De distilleerderij produceert daarmee zowel geturfde als ongeturfde whisky’s, wat zorgt voor een divers en gelaagd aanbod. Sakurao’s expressies kennen een balans tussen delicate fruittonen, kruidige onderlagen en een subtiele invloed van hout, resulterend in whisky’s met een uitgesprokenJapans karakter.

Deze Sakurao Sauternes Cask Finish is een weelderige en elegante single malt. De bijzondere expressie kreeg, na een eerste rijping in ex-bourbonvaten, een narijping in voormalige Sauternes-wijnvaten uit Frankrijk. Het resultaat is een verfijnde, goudkleurige whisky waarin zoete honing, rijp fruit en romige vanille harmonieus samenkomen met de subtiele invloed van zoete wijn. De rijping aan de kust van de Seto Inland Sea brengt een extra laag van frisheid mee en een toets van mineralen.

Neus: rijk en uitnodigend met aroma's van honing, abrikoos en witte druif, aangevuld met vanille, perzik en een vleugje sinaasappelschil. Een subtiele florale toon van acaciahoning en lichte eik zorgt voor diepte en elegantie.
Smaak: zijdezacht en rond met tonen van honing, karamel en tropisch fruit. De invloed van het Sauternes-vat brengt lagen van druivenschil, vijg en subtiele kruidigheid, prachtig verweven met vanille en lichte toast. De textuur is romig en vol, met een evenwichtige balans tussen zoet en fris.
Afdronk: lang en harmonieus met aanhoudende tonen van honing, perzik, vanille en een vleugje eikenhout. Een zachte, fruitige nasmaak die warm en elegant blijft hangen.

Geschonken in de volgende proeverij:

  • donderdag 05 maart 2026

    Nummer 4 in de line-up.

    Alweer een whisky, waarmee de deelnemers alle kanten uit konden. Engeltjes op de tong, een beschaafde Japanner, te beleefd, maar wel gewoon lekker. Doe er nog maar eentje, het gaat er in als boter. Wel veel vanille.

    Een delicate smaak, honingachtig en in balans met de neus. Een prima digestief, maar wel een beetje vlak. Een toetsje drop, zoetig, moutachtig met tonen van chocolade. In de mond wordt hij steeds beter, alleen jammer dat dat zo lang duurt. Bij iemand was de verwachting hoog, maar werd deze niet helemaal waargemaakt. ‘Hij prikt als mondwater ter bestrijding van blaren’ (listerine?) en is mierzoet. Nog niet helemaal klaar, eigenlijk echt nog te jong. Een 4e plek in deze toch wel erg leuke proeverij.